9 czerwca 2016 Ekrany dotykowe
Ekrany dotykowe w sali konferencyjnej.

Dobrze urządzona sala konferencyjna powinna zawierać kilka ważnych elementów oraz powinna być odpowiednio wyposażona. Szczególnie jeżeli chcemy zarabiać na jej wynajmowaniu, powinniśmy zainwestować w nią sporo gotówki oraz wyposażyć w nowoczesne urządzenia wspomagające każdą konferencję.

Podstawą już chyba w tego typu salach są projektory lub bardzo duże ekrany Led, które zastępują nam projektor. Ważne jest też dobre usytuowanie mównicy oraz odpowiednia ilość krzeseł, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię naszej sali. Najlepsze sale konferencyjne mają układ bardzo podobny do amfiteatru. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie powierzchni oraz lepszą interakcję przemawiającego ze słuchaczami.

Z urządzeń, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej sali, powinno się wymienić np. projektor lub inne urządzenie wyświetlające – to jest podstawa. Kolejną sprawą jest odpowiednie nagłośnienie sali. Powinno być dobrze zaplanowane, a dźwięk powinien docierać nawet do najodleglejszych zakamarków sali.

Świetnym rozwiązaniem są też ekrany dotykowe oraz różnego rodzaju urządzenia informacyjne wyświetlające przy każdym stanowisku na sali informacje i pozwalające na dokładniejsze zapoznanie się z tematem konferencji, w której uczestniczymy. Ekrany dotykowe stają się coraz bardziej powszechne i w wielu przypadkach są wymaganym przez wynajmującego salę minimum. Sale konferencyjne wyposażone w ekrany dotykowe pozwalają na organizację interaktywnych konferencji, w których udział mogą brać np. osoby niesłyszące. Dodatkowo każdy z uczestników konferencji może brać czynny udział w dyskusji lub zadaniach podczas imprezy. Jest to bardzo dobra metoda np. zbierania informacji od uczestników podczas trwania przemówień czy wystąpień.

Urządzenie takiej sali nie jest tanie, jednak jeżeli dobrze to zrobimy, nie będziemy musieli przez kilka lat dokładać do jej wyposażenia. Dodatkowo nowoczesna i dobrze wyposażona sala konferencyjna przyciągnie nam znacznie więcej klientów niż tradycyjna sala z mównicą i kilkoma krzesłami.

Nowoczesne rozwiązania w branży ekranów dotykowych.
Gwałtowny rozwój elektroniki dostrzegamy w swoich domach na co dzień. Coraz więcej urządzeń wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii. Począwszy od naszego salonu, a na łazience i kuchni kończąc, mamy całą masę elektroniki. Nie dziwi więc, że to, co jeszcze kilka miesięcy temu było nowością, dzisiaj ma już swoje udoskonalenia. Tak właśnie jest z ekranami dotykowymi.

Ekrany dotykowe na stałe zamieszkały w naszych kieszeniach, domach i biurach. Nie wyobrażamy sobie życia bez urządzeń wyposażonych w te sprytne szkiełka. Praktycznie każdy dostępny w sklepach telefon komórkowy wyposażony jest w ekran dotykowy. Tego typu rozwiązania stosowane są coraz częściej w kuchni we wszelkiego rodzaju urządzeniach elektrycznych, w lodówkach czy w pralkach. Ekrany dotykowe znajdziemy już praktycznie wszędzie. Dają one znacznie większe możliwości sterowania urządzeniami, niż mogło nam się to wydawać.

Ekrany dotykowe dają nam wiele możliwości, jednak mają jeden poważny minus, który do tej pory powodował, że nie wszędzie dało się wykorzystać tego typu rozwiązanie. Tą wadą jest mała wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Nie dziwi więc, że firmy starają się wprowadzić na rynek udoskonalenia, które mają poprawić wytrzymałość tradycyjnych ekranów dotykowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest V-GLASS który jest specjalnie hartowanym ekranem dotykowym wykorzystującym najnowsze technologie pozwalające na dowolną formę i kształt naszego wyświetlacza. Jedną z bardziej interesujących cech V-GLASS jest specjalna powłoka antyrefleksyjna, która nadaje matowości naszemu wyświetlaczowi oraz pozwala na swobodne przeciąganie palcem po ekranie bez pozostawiania smug czy zanieczyszczeń. Szczególnie w telefonach komórkowych było to bardzo denerwującą sprawą. Firmy zajmujące się produkcja tego typu ekranów, deklarują, że są one znacznie równiejsze i bardziej wytrzymałe od zwykłych nawet hartowanych szkieł wykorzystywanych w ekranach dotykowych. Takie rozwiązania polecane są do wszelkiego rodzaju kiosków informacyjnych.


Sala konferencyjna powinna być również wyposażona w odpowiedniej jakości sprzęt do wideokonferencji. Idealnym rozwiązaniem okaże się propozycja od Poly oraz Veracomp: https://poly.veracomp.pl/rozwiazania-wideokonferencyjne/

Zobacz również
Ekrany dotykowe

Technologia i elektronika jest jedną z najszybciej rozwijającą się branżą na całym świecie. Od wielu lat zauważyć można wszechobecną w sprzęcie elektronicznym miniaturyzację oraz...

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie urządzenie mobilne, które nie jest wyposażone w ekran dotykowy. Praktycznie każdy produkowany obecnie telefon komórkowy wyposażony jest w ekran...

Młodsze osoby prawdopodobnie nie pamiętają pierwszych telefonów komórkowych, które pojawiły się w naszym kraju. Daleko im było do nowoczesnych urządzeń, jakie znamy dzisiaj. W ciągu...