9 czerwca 2016 Ekrany dotykowe
Czy warto kupić telefon z ekranem dotykowym?

Młodsze osoby prawdopodobnie nie pamiętają pierwszych telefonów komórkowych, które pojawiły się w naszym kraju. Daleko im było do nowoczesnych urządzeń, jakie znamy dzisiaj.

W ciągu ostatnich 20 lat branża telefonów komórkowych przeszła już kilka wielkich rewolucji. Pierwszą z nich była masowa miniaturyzacja każdego telefonu. Wszystkie firmy prześcigały się z coraz to mniejszymi modelami. W pewnym momencie wyścig ten zaczął odbijać się na komforcie użytkowników, więc zaprzestano miniaturyzacji i postawiono na coś zupełnie innego.

Ogromnym przełomem w branży okazały się pierwsze telefony z ekranami dotykowymi. Początkowo bardzo drogie urządzenia nie zachęcały do zakupu. Jedynie osoby, które posiadały większą ilość gotówki w kieszeni, mogły pozwolić sobie na tego typu wydatek. Pierwsze telefony z ekranami dotykowymi były bardzo ubogie, a ich ekrany dotykowe ograniczały się tylko do włączenia lub wyłączenia kilku funkcji w telefonie. Reszta sterowana była z tradycyjnej klawiatury.

Obecnie nie wyobrażamy sobie użytkowania telefonu bez ekranu dotykowego. Praktycznie każdy produkowany w dzisiejszych czasach telefon posiada ekran dotykowy. Zmieniły się jednak czasy. Obecnie telefon to nie tylko urządzenie do dzwonienia lub napisania wiadomości. To rozbudowane urządzenia mobilne, które przewyższają swoimi parametrami i możliwościami komputery produkowane jeszcze w początku roku 2000.

To czy zdecydujemy się na zakup telefonu z ekranem dotykowym, w dużej mirze zależy od tego, czy będziemy potrzebowali tego typu rozwiązania. Wiele osób decyduje się na tradycyjne telefony z klawiszami z obawy przed zniszczeniem stosunkowo delikatnej powierzchni nowoczesnego wyświetlacza dotykowego. Nic bardziej mylnego. Najnowsze telefony posiadają bardzo wytrzymałe szkła, które zabezpieczają nasz telefon przed stłuczeniem czy porysowaniem. Można je porównać do szkła kuloodpornego, choć oczywiście nasz telefon nie zatrzyma kuli, ale jest skutecznie zabezpieczony przed uszkodzeniami oraz zarysowaniami.

 

 

Zobacz również
Ekrany dotykowe

Technologia i elektronika jest jedną z najszybciej rozwijającą się branżą na całym świecie. Od wielu lat zauważyć można wszechobecną w sprzęcie elektronicznym miniaturyzację oraz...

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie urządzenie mobilne, które nie jest wyposażone w ekran dotykowy. Praktycznie każdy produkowany obecnie telefon komórkowy wyposażony jest w ekran...

Prowadzenie działalności wymaga od nas w wielu przypadkach podróżowania nie tylko po kraju, ale także spotkań biznesowych za granicą. Nie dziwi więc nikogo, że przedsiębiorcy, którzy...