29 października 2020 Wideokonferencje
Rozwiązania wideokonferencyjne. Jak wybrać sprzęt konferencyjny?

​Coraz częściej decydujemy się zdalny system komunikacji - zarówno wewnątrz firmy, jak i między kontrahentami. Konferencje online zawładnęły nie tylko polskim biznesem w 2020 roku. Jak się przygotować jednak do wideokonferencji lub audiokonferencji? Jaki sprzęt wybrać? Które rozwiązania będą dla nas najkorzystniejsze i będą dobrze współpracowały np. z Microsoft Teams?

Rodzaje konferencji - audiokonferencja vs wideokonferencja

W zależności od formuły spotkania i stopnia formalności możemy zdecydować czy preferujemy audio lub wideokonferencję. W przypadku spotkań organizowanych na szybko, a także tych realizowanych w krótkich formach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie audio-rozmowa. W trakcie spotkania typu jesteśmy niewidoczni, a więc nie musimy dbać o estetykę naszego otoczenia, jak i naszego wyglądu, a większe znaczenie ma co i jak przekażemy.

Wideokonferencje natomiast dobrze się sprawdzają przy dłuższych i bardziej oficjalnych spotkaniach. Na dłuższą metę człowiek lubi widzieć swojego rozmówcę, a także łatwiej jest mu utrzymać skupienie na tym, co druga osoba do nas mówi. Niezależnie jednak czy zdecydujemy się na audio lub wideokonferencje, powinniśmy zainwestować w odpowiedni sprzęt, który zapewni nam maksymalny komfort konferencji online.

Audiokonferencja - telefony desktopowe i konferencyjne

W przypadku audiokonferencji firmowych dobrze sprawdzają się telefony desktopowe i konferencyjne. Te pierwsze idealnie wpasowują się w prywatne gabinety i sprawdzają się podczas rozmów 1:1. Są one proste w obsłudze i bardzo przypominają tradycyjny telefon stacjonarny. Telefony konferencyjne natomiast charakteryzują się tym, że możemy podłączyć do nich wiele mikrofonów, a także pozwalają na swobodne przesyłanie treści. Niektóre modele, jak np. Polycom Trio™ 8800 są także kompatybilne z system Skype. Wybór odpowiedniej jakości urządzenia jest kluczowy zwłaszcza w przypadku, gdy przekazujemy w formie audiokonferencji dane, które nie mogą ulec zniekształceniu poprzez słabą jakość dźwięku.

Rozwiązania wideokonferencyjne - terminal - systemy dla chmury - współpraca z Microsoft Teams

Jeśli chodzi o rozwiązania wideokonferencyjne, to poza klasycznym rozwiązaniem w postaci kamery i mikrofonu, na rynku są dostępne także profesjonalne systemu telekonferencyjne, które idealnie sprawdzają się w przypadku spotkań biznesowych. Wśród rozwiązań wideokonferencyjnych należy wymienić kilka głównych grup: terminal, systemy dla chmury oraz przeznaczone do działania z Microsoft Teams. To, na jaki typ urządzenia się zdecydujemy, zależy od tego, jak duże przedsiębiorstwo prowadzimy. Na szczególną uwagę zasługują te, które współpracują z Microsoft Teams, gdyż dzięki tej platformie możemy nie tylko rozmawiać i negocjować na odległość, ale także prowadzić prezentacje czy tworzyć zdalnie wspólne rozwiązania.

Dowiedz się więcej na https://poly.veracomp.pl

Zobacz również
Wideokonferencje

Nowoczesne urządzenia mobilne jak telefony czy tablety, ale też i laptopy z powodzeniem zastępują nam wiele innych urządzeń elektronicznych. Dzięki miniaturyzacji oraz zastosowaniu...

Dobrze urządzona sala konferencyjna powinna zawierać kilka ważnych elementów oraz powinna być odpowiednio wyposażona. Szczególnie jeżeli chcemy zarabiać na jej wynajmowaniu, powinniśmy...

Technologia i elektronika jest jedną z najszybciej rozwijającą się branżą na całym świecie. Od wielu lat zauważyć można wszechobecną w sprzęcie elektronicznym miniaturyzację oraz...